| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Reel |
| Frequency | 16 MHz |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | Lead Free |
| operating temperature | -40.0 °C to 85.0 °C |
| pin count | 2 |
| rohs status | Compliant |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Frequency Tolerance | 30 ppm |
| Drive Level | 10 µW |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 Ω |
| Height - Seated (Max) | 1.8 mm |
| Operating Mode | Fundamental |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
Stock: 167
Distributors
pcbx
Unit Price$1.21661
Ext.Price$1.21661
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.21661 | $1.21661 |
| 10 | $1.00810 | $10.08100 |
| 25 | $0.92200 | $23.05000 |
| 50 | $0.84326 | $42.16300 |
| 100 | $0.77125 | $77.12500 |
| 300 | $0.74143 | $222.42900 |
| 500 | $0.71276 | $356.38000 |
| 1000 | $0.68637 | $686.37000 |
